پلیس دوچرخه‌سوار به زودی آغاز به کار می‌کند

۰۲ مهر ۱۳۹۹

پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان درصدد راه‌اندازی پلیس دوچرخه‌سوار به شکل کیفی و برنامه‌ریزی‌شده در مناطقی از کلانشهر اصفهان است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدرضا محمدی، رییس پلیس راهور استان اصفهان روز چهارشنبه ۲ مهر گفت: پلیس راهور دوچرخه‌سوار در محدوده هسته مرکزی و حاشیه رودخانه زاینده‌رود در کلانشهر اصفهان راه‌اندازی خواهد شد. در مرحله نخست ۲۰ دستگاه دوچرخه برای نیروهای پلیس راهور اصفهان تخصیص می‌یابد و امیدواریم این امر تا یک ماه آینده محقق شود. در گذشته، پلیس دوچرخه‌سوار در اصفهان بود و آن اقدام چندان بابرنامه و دائم نبود و دوچرخه‌ها هم کیفیت لازم را نداشت در حالی که لازم است پلیس راهور دوچرخه‌سوار در حد شعار و موقتی نباشد.

محمدی با تاکید بر اینکه دوچرخه‌سواران در معابر شهری اصفهان، امنیت لازم را ندارند، تصریح کرد: لازم است مسیرهای ویژه و امن برای آنها ایجاد شود درحالیکه برخی مسیرهای موجود در زمان حاضر در اصفهان، تکمیل نشده و ناقص است. دوچرخه‌سواران نیز باید قوانین راهنمایی و رانندگی را بطور کامل رعایت کنند و این تصور را نداشته باشند که از قانون، مُبری هستند. دوچرخه‌سواری در معابر بزرگراهی بسیار خطرناک است و رانندگان خودروها نیز باید هنگام نزدیک شدن به دوچرخه‌سواران بسیار مراقب باشند و سرعت ایمن را رعایت کنند تا خطری دوچرخه‌سواران را تهدید نکند.

۲۲ سپتامبر مصادف با اول مهر روز جهانی بدون خودرو نامیده شده و هدف از آن تشویق استفاده از حمل‌ونقل عمومی و دوچرخه است. به‌طور میانگین روزانه ۹۰۰ هزار خودرو در کلانشهر ۲ میلیون نفری اصفهان، تردد می‌کند.

منبع: همشهری آنلاین